• KREDYTY BEZ BIK – RYZYKO CZY ZYSK?  Czym jest znany większości kredytobiorców BIK, a więc Biuro Informacji Kredytowej?

  To nic innego jak baza, zbiór  wszystkich kredytobiorców, zarówno tych rzetelnych jak i posiadających kłopoty w regulowaniu zaciągniętych zobowiązań. Dla tych pierwszych – to miejsce zbawienne, jedyne, które poświadczy o ich uczciwości i prawidłowym wywiązywaniu się z treści podpisanej umowy kredytowej. Dla tych drugich zaś – „czarna dziura”, która blokuje w większości banków otrzymanie kolejnego kredytu, karty kredytowej czy innego produktu kredytowego.

  Każdy ceniący się bank,  dla którego portfel uczciwych kredytobiorców jest priorytetem i wizytówką, nie pozwoli na posiadanie w swojej bazie klientów, dla których spłata i wywiązywanie się z podpisanej umowy kredytowej jest rzeczą podrzędną. Jaki sens tkwiłby bowiem w udzieleniu kredytów gotówkowych, których ściągalność i wypłacalność jest bliska zeru?

  Coraz więcej tworzy się zatem instytucji pozabankowych oraz pośredniczących w załatwianiu wszelkich formalności związanych z kredytowaniem, dla których przeszłość kredytowa potencjalnego klienta, jest bez znaczenia. Coraz częściej również znajdujemy na wszelkich portalach społecznościowych ogłoszenia kredytodawców – internautów. „KREDYT bez BIK” – to hasło coraz częściej przykuwające uwagę i powodujące podpisywanie kolejnych umów kredytowych przez osoby, których dochód dyspozycyjny jest na tyle niski, że kolejna umowa kredytowa prowadzi do spirali długów, a nie polepszenia finansowego standardu życia i umniejszania zadłużenia. Dodatkową pułapką dla klientów zainteresowanych formą kredytowania „bez BIK” jest znacznie większy koszt kredytu, na który składa się wysoka prowizja oraz  wyższe oprocentowanie. To kolejny dowód na to, iż zadłużony kredytobiorca jeszcze bardziej pogłębia swoją złą sytuację finansową i ponosi kolejny, miesięczny koszt.

  Podsumowując jednak – umowę kredytową podpisują dwie strony: instytucja finansowa oraz kredytobiorca. Obydwie te strony zgadzają się więc na istotne treści w niej zawarte, a tym samym – to od ich świadomości zależeć będzie jaka kolejna historia kredytowa zostanie zapisana w Biurze Informacji Kredytowej.

  Published on Styczeń 5, 2010 · Filed under: Kredyty; Tagged as: , , , , ,
  No Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.