• Karta kredytowa – korzystny wybór  Karta kredytowa – to karta płatnicza, której wydanie jest ściśle powiązane z przyznaniem przez bank  limitu kredytowego, na podstawie posiadanej przez nas zdolności kredytowej.Wszelkie operacje gotówkowe (wypłaty z bankomatu) i bezgotówkowe (płatności w punktach sprzedaży) wykonywane przez nas rozliczane są w ciężar otrzymanego limitu.

  Karta kredytowa nie jest powiązana z kontem osobistym, a więc składając wniosek, nie ma wymogu jego posiadania.

  Najważniejszą cechą karty kredytowej jest okres bez odsetkowy (grace period), który waha się (w zależności od oferty banku) od 52 do 58 dni.

  W praktyce oznacza to, że jeżeli posiadacz karty ureguluje całość wykorzystanego limitu kredytowego w podanym okresie, nie zostanie obciążony odsetkami od jego wykorzystania.

  Niewątpliwym minusem kart kredytowych jest ich oprocentowanie, które w większości banków jest  ujednolicone i sięga nawet 20%.

  Jednak dla osób, które zamierzają spłacać zadłużenie w wymaganym terminie (54-58 dni) nie ma to  żadnego znaczenia, ponieważ ich koszt odsetkowy nie dotyczy.

  Takie osoby powinny jednak zwrócić uwagę na inne opłaty związane z posiadaniem karty, a więc roczny koszt za jej użytkowanie oraz ubezpieczenie.

  Wiele banków posiada w swojej ofercie tak zwany kredyt ratalny, który daje możliwość zamiany zadłużenia na karcie na znacznie tańszy kredyt pozwalający uregulować wykorzystane zobowiązanie na korzystniejszych warunkach.

  Karta kredytowa jest zatem bardzo funkcjonalnym produktem, z którego umiejętnie korzystając nie poniesiemy żadnych kosztów, a w niezwykle szybki i bezpieczny sposób dokonamy wszelkich płatności gotówkowych i bezgotówkowych.

  Published on Styczeń 16, 2010 · Filed under: Karty; Tagged as: , , ,
  No Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.