• POŻYCZKI POZABANKOWE – PUŁAPKA CZY TRAFNY WYBÓR?  Potencjalny kredytobiorca, którego sytuacja osobista zmusiła do skorzystania z bogatej oferty produktów kredytowych, ma dziś spory dylemat i różnorodność oferowanych produktów.
  Podstawową instytucją udzielającą kredytów jest oczywiście bank. Banki jednak rzetelnie weryfikują przyszłego, kredytowego klienta – pod wieloma względami. Po pierwsze istotna jest historia kredytowa widoczna w Biurze Informacji Kredytowej, po drugie – weryfikacja zatrudnienia, a po trzecie – dochodu klienta. Jeżeli te trzy podstawowe aspekty spełnione są pozytywnie, klient już w przeciągu jednego dnia wychodzi z banku z podpisaną umową kredytową oraz zasobniejszym portfelem.

  Co jednak czeka klienta, który w przeszłości nieterminowo wywiązywał się z zaciągniętych zobowiązań, a jego dochód dyspozycyjny jest niewystarczający na podpisanie kolejnej umowy kredytowej?

  Alternatywą są pożyczki pozabankowe, udzielane przez instytucje finansowe oraz pośredników i doradców  finansowych. Oferta równie bogata, jednak wymagająca dokładniejszego przeanalizowania. Przede wszystkim pod względem kosztu przyszłego zobowiązania. Produkty oferowane bowiem przez tego typu instytucje cechują się znacznie wyższym kosztem kredytu, na który składa się wysoka prowizja oraz znacznie wyższe oprocentowanie, które wynosi nawet 29% w skali roku. Swoistą nowością, aczkolwiek cieszącą się coraz większą popularnością są pożyczki udzielane w ramach systemu  social lending, umożliwiające osobom fizycznym zaciąganie pożyczek (a także inwestowanie gotówki) na warunkach korzystniejszych od oferty instytucji finansowych.

  Pożyczki pozabankowe są więc niewątpliwie alternatywą dla osób będących w trudnej sytuacji finansowej. Jednak przed podpisaniem tejże umowy przeczytajmy ją wnikliwie, bo niewątpliwie znajdziemy w niej wiele szczegółowych informacji, które mogą okazać się zaskoczeniem po obliczeniu całkowitego kosztu przyznanego już kredytu.

  Warto przeczytać:

  1. KREDYTY BEZ BIK – RYZYKO CZY ZYSK? Czym jest znany większości kredytobiorców BIK, a więc Biuro Informacji Kredytowej? To nic innego jak baza, zbiór  wszystkich kredytobiorców, zarówno tych rzetelnych jak i posiadających kłopoty w regulowaniu zaciągniętych zobowiązań. Dla tych pierwszych – to miejsce zbawienne, jedyne, które poświadczy o ich uczciwości i...
  2. Kredyty bez sprawdzania w bik Bankowa Informacja kredytowa (BiK) powstała po to żeby instytucje zajmujące się udzielaniem pożyczek mogły sprawdzać swoich potencjalnych klientów. Banki udzielają kredytów tylko tym, którzy są tam “czyści”. Czasem jednak zdarzy nam się zostać wpisanym do tego rejestru i wtedy jedynym wyjściem są tak zwane...
  3. Pożyczka bez zaświadczeń Okres przedświąteczny, wakacyjny, rozpoczynający się rok szkolny oraz  inne okolicznościowe  okazje to czas, gdy wiele osób potrzebuje wsparcia domowego budżetu. To czas też, gdy wiele instytucji finansowych oferuje swoim potencjalnym klientom szybką pożyczkę bez przedstawiania zaświadczenia o dochodach i zatrudnieniu. Często złudnie i kusząco...
  Published on Styczeń 5, 2010 · Filed under: Pożyczki; Tagged as: , , , , ,
  No Comments

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

 
O nas | Reklama | Dla prasy | Kontakt | Regulamin
Serwis korzysta z plikow cookies. Dowiedz sie wiecej
Copyright © 2007-2009 Duno.pl Wszelkie prawa zastrzezone.